Baseny ogrodowe – innowacje roku 2018!

Woda jest jednym z najciekawszych sposobów na zrelaksowanie oraz odprężenie całego ciała, jeżeli więc możemy skorzystać z jej dobroczynnego wpływu nie w domowej wannie, a na „otwartym” powietrzu – baseny ogrodowe stają się lokatą godną uwagi.
Najdroższą wersją basenu ogrodowego są tak zwane baseny stelażowe. Są to budowy oparte na określonym szkielecie. Baseny takie są niewątpliwie największe, ale również najdroższe. Większe projekty basenów stelażowych mają również możliwość dołączenia filtrów lub podgrzewaczy wody. Ceny tego modelu basenów także wynoszą od kilkuset to kilku lub nawet kilkunastu tysięcy złotych. Znacznie bardziej trwałe są baseny na stelażach, jednak proporcjonalnie ich cena jest także większa. Posiadają one spore rozmiary, więc należy właściwie zastanowić się nad ich stałą lokalizacją. Aby zmniejszyć wydatki związane z utrzymaniem dobrej temperatury wody, ustawiamy zbiornik w miejscu nasłonecznionym. Sama woda natomiast nie wystarczy, aby malec się nie nudził. Dlatego warto zakupić od razu zabawki dedykowane do kąpieli. Jest to nie jedynie tradycyjna gumowa kaczka, natomiast także rozmaite statki i łódki (zarówno takie z silnikiem), zwierzątka, wędki, zabawki grające czy świecące a także wiele innych. Montaż zbiornika wraz z dołączoną do basenu informacją nie sprawia poważniejszych problemów. Dwóch sprawnych mężczyzn jest w stanie go postawić w ciągu kilku – kilkunastu godzin. Przed montażem należy zorganizować podłoże. Najlepiej sprawdza się betonowa wylewka. Baseny kąpielowe do ogrodu zapewnią nam użytkowanie z nich w dowolnym czasie, bez tłumów atakujących publiczne pływalnie, w harmonii oraz spokoju z grupą bliskich twarzy czy najbliższą rodziną. Basen na stałe umiejscowiony na terenie posiadłości zdecydowanie podnosi też jej cenę ogólną, dzięki czemu w sytuacji sprzedawania lokalu, możemy uzyskać za niego znacznie atrakcyjniejszą cenę. Aktywność fizyczna to najefektywniejsza forma utrzymania dobrej kondycji. Każdy wie, że pływanie jest najefektywniejszą metodą rehabilitacji dla serca, kręgosłupa a także stawów. Podczas kąpieli w basenie należy również myśleć o kwestiach bezpieczeństwa – zawsze obserwuj dzieci, jeśli są w pobliżu wody. Nie zakładaj jednak, iż dziecko, jakie potrafi już pływać, nie jest narażone na ryzyko utonięcia. Obowiązkiem osoby dojrzałej jest stałe monitorowanie i nadzorowanie dziecka znajdującego się w wodzie albo w jej pobliżu.

Basen dla dzieci, z całą pewnością będzie atrakcją dla Twoich pociech w słoneczne dni. Kiedyś baseny były dostępne jedynie dla ludzi zamożnych dziś już jest inaczej i każdy może sobie pozwolić na basen w swoim przydomowym ogródku.
Jeśli będziemy pamiętać o kryciu basenu na noc to skutecznie obniżymy nie tylko koszty ogrzewania, ale również ubytki wody na skutek parowania. Zazwyczaj do przykrywania stosuje się tanie folie słoneczne, tkaniny PCV bądź żaluzje. Co ważne, te ostatnie są niesamowicie odporne oraz niezawodne, ponieważ po takiej pokrywie może poruszać się nawet osoba pełnoletnia. Alternatywą są pokrycia z lekkich płyt poliwęglanowych i fachowe balony napełnione powietrzem. Niezbędne akcesoria basenowe stanowią filtry oczyszczające wodę. Warto także pomyśleć o dodatkach polepszających komfort kąpieli – schodkach bądź trampolinach oraz oświetleniu uatrakcyjniającym wieczorne kąpiele. Filtr do większych basenów ogrodowych to konieczność. Z mniejszych dmuchanych można wylać wodę i po wyczyszczeniu basenu, wypełnić go powtórnie. Należałoby również zaopatrzyć się w siatkę, pozwalającą na wyławianie nieczystości z zbiornika, np. Robaków lub liści. Potrzebny jest również odkurzacz basenowy – podłączony do ogrodowego węża, wysysa brud z dna basenu. Raz na jakiś czas winniśmy też odkażać wodę w basenie. W marketach są dostępne specjalne preparaty tlenowe -oczyszczają one wodę oraz, co istotne, nie wywołują niemiłego zapachu, takiego jak chlor. Basen ogrodowy powinno się przykrywać, żeby nie trzeba go było częstokroć myć. Folia pęcherzykowa ułatwia również utrzymać dość wysoką temperaturę wody – jest na pewno tańsza aniżeli zadaszenie, ale przyda się także mechanizm do jej chowania – w sumie parę tysięcy złotych.