Bramy garażowe – zobacz wady i korzyści!

Brama garażowa to artykuł, jakiego nie kupuje się raz do roku. Moim zdaniem w kwestii bram istotna jest jej jakość wykonania, więc dobierając bramę należy wziąć pod uwagę parę elementów.
Dopasowując bramkę warto zwrócić uwagę na szereg rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Napędy używane w projektach automatycznych mają mechanizmy przeciążeniowe, jakie stopują bramę garażową w czasie pojawienia się przeszkody w świetle otworu. Dodatkowe zabezpieczenie mogą tworzyć fotokomórki, jakie także mają na celu powstrzymanie bramy, gdy wypatrzą przeszkodę. Z kolei największą zgodność optyczną możemy otrzymać tworząc nić kolorystycznego współdziałania miedzy bramą i fasadą budynku. To dwa elementy niesamowicie ściśle ze sobą powiązane – brama może zajmować nawet do 25 procent frontowej fasady domu. Z tego powodu kolor bramy garażu oraz fasady powinien być zgrany zwłaszcza w przypadku domów mniejszych. Dodanie drzwi do bramy garażowej poprawia komfort użytkowania. Jeżeli pozwoli na to przestrzeń, można zastosować drzwi boczne, niezależne od bramy garażowej i współgrające z nią stylistycznie. Drzwi boczne mają identyczny projekt, kolor i wypełnienie, jak płaszcz bramki. Alternatywne rozwiązanie stanowią drzwi przejściowe, będące nierozłączną część bramy. Bramy uchylne mają niesłychanie atrakcyjne parametry użytkowe a także funkcjonalne, przy równoległym zachowaniu korzystnej ceny. Wysokiej jakości składniki a także stabilna konstrukcja sprawiają, że jest to najchętniej wybierana brama do użytkowania w budownictwie wielorodzinnym – osiedlowych garażach szeregowych. Bramy składane to oryginalność a także nowoczesność w zasięgu ręki. To najchętniej wybierane bramy o dobrym standardzie, gwarantujące komfort oraz wygodę oraz doskonałą izolację cieplną. Plusem bramy segmentowej jest jeszcze możliwość zintegrowania jej właściwie w dowolny układ wnęki garażowej.

Brama garażowa to niezwykle ważny punkt każdego budynku. Najistotniejszą jej funkcja jest oczywiście ochrona naszego mienia, natomiast coraz częściej bramy staja się jednocześnie składnikiem kompozycji całego obiektu.
Powszechnie wykorzystywane są w garażach górnej krawędzi łukowej. Dzięki innowacyjnemu, nożycowemu mechanizmowi podnoszenia nie mają prowadnic przysufitowych. Takie rozwiązanie nie tylko pozwoli wygospodarować miejsce wewnątrz garażu, lecz również sprawia, że brama porusza się bezszelestnie, natomiast jej montaż jest szybki oraz praktyczny niezależnie od wysokości sufitu. Zabezpieczenie pęknięcia linki przestrzega przed samowolnym spadnięciem skrzydła bramki w wypadku pęknięcia lin podtrzymujących. Każda bramka niezależnie od napędu może być zaopatrzona w dwustronny uchwyt lub ergonomiczną klamkę, które umożliwiają bez trudu otwierać a także zamykać bramę. Dostępne profile bywają także gładkie, jak również tłoczone, a kolorystyka praktycznie jest nieograniczona. Bramy garażowe to najpopularniejsza forma na komfortowe i wytrzymałe zamknięcie własnego garażu, niezależnie od tego czy jest używana na własnej posesji lub w zabudowie szeregowej. Wygodnie uchylane drzwi do góry pozwalają na swobodny dostęp do garażu kiedy także na bezpieczny i szybki wyjazd samochodu. Dodatkowo można wyposażyć je w automat, dzięki temu możemy dowolnie zaparkować swój pojazd bez potrzeby wysiadania z niego. Mimo wielu właściwości bramka uchylna nie wytrzymuje często skonfrontowania z nowocześniejszymi rozwiązaniami rolowanymi czy segmentowymi. Dla konsumentów ceniących komfort bramy mogą być urządzone w pilotowany radiowo napęd, jaki łączy dużą moc z pięknym stylem. Długotrwałe używanie bramy umożliwia użycie doskonałej jakości aluminium – materiału odpornego na korozję. W tym zakresie ważne jest także położenie garażu wobec ulicy, jak również budowa garażu oraz wielkość powierzchni na podjeździe.