Brodziki prysznicowe – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Osoby posiadające niewielką łazienkę w większości są skazane na brodzik z kabiną prysznicową. Nie mniej jednak wysokiej jakości brodzik z kabina nie odbiega funkcjonalnością standardowej wannie!
Ważne jest również, aby brodzik służył nam przez dłuższy czas. Należałoby dlatego zastanowić się nad surowcem, z którego jest zrobiony. Najpopularniejsze i często wybierane są brodziki akrylowe. Są lekkie, oraz w wypadku podłoża styropianowego jednocześnie wyciszone, ich utrzymanie w czystości nie przysparza problemów. Właściwości akrylu pozwalają także na zachowanie połysku oraz trwałego koloru. Akryl posiada niezwykle gładką powierzchnię z małym poślizgiem, niezwykle dobrze tłumi hałas spływającej wody i posiada stabilny kolor. Kolejnym ciekawym materiałem, z jakiego wykonuje się brodziki, jest lany marmur. Brodziki stworzone z lanego marmuru są niesłychanie solidne a także wytrzymałe na pęknięcia. Jest to materiał pochodzący z mieszanki sproszkowanych minerałów i żywic polimerowych. Lany marmur jest bardzo gładki w dotyku, nie ma mikroskopijnych porów, nie chłonie zatem wody, a co za tym idzie nie rozkładają się na nim bakterie ani grzyby. Również jest miły w dotyku, gdyż utrzymuje temperaturę otoczenia. Brodziki głębokie natomiast posiadają tę korzyść, iż mogą posłużyć dodatkowo do wielu innych celów. Wybierane są z reguły przez rodziny z dziećmi, bo ich dodatkowe wykorzystanie to wanna dla malców. Można w nich też zrobić małe pranie tradycyjne. Kolejnym atutem głębokiego brodzika może być narożne siedzenie. To ułatwia kąpiel nie jedynie dzieciom, ale także osobom starszym. Warto zastanowić się natomiast nad barwą brodzika, bo kolor biały nie jest jedyną możliwą alternatywą. Szczególnie popularne są brodziki konglomeratowe kolorowe – czarne, zielone bądź ciemne. Dobrze dostosowany brodzik prysznicowy harmonijnie dopełnia wnętrze łazienki, oraz jednocześnie gwarantuje najwyższy komfort podczas kąpieli. Jeśli chodzi kształty, nasz wybór jest duży. Kupimy bowiem również brodziki prostokątne oraz kwadratowe, jak również półokrągłe, okrągłe oraz kątowe.

Prysznic w łazience zazwyczaj wiąże się z potrzebą wykorzystania brodzika. Dobieramy go, kierując się potrzebami, gustem i możliwościami jego instalacji. Zobacz ten post i dowiedz się więcej o możliwych rozwiązaniach.
Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na tak wielki wydatek. W takiej sytuacji należałoby zastanowić się, czy najważniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło a także cicha praca (najwłaściwszym wyborem będzie wtedy brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim solidność oraz łatwość pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W wypadku brodzików zbudowanych z akrylu wiele osób ma obawę o ich trwałość. Nawet, jeśli podczas normalnego użytkowania na brodziku pojawią się wady lub odpryski, możemy je w stosunkowo krótkim czasie zakryć. Wystarczy zastosować płynny akryl lub specjalne produkty do pielęgnacji. Brodziki półokrągłe stosowane są w mniejszych łazienkach. W dużych możemy pozwolić sobie na większą kabinę, z brodzikiem kwadratowym albo prostokątnym. Ostatnio popularne stawały się brodziki o niewielkiej wysokości, tzw. niskie, wystające tylko kilka cm nad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience nowomodnego charakteru a także są dobre do wysokich kabin. W niskich brodzikach używane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa błyskawicznie oraz nie wylewa się z brodzika na podłogę. Niskie brodziki to wyjątkowa opcja dla osób lubiących innowacyjny design. Warto jednak pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne wymiary montażowe rozważanego syfonu oraz co się z tym wiąże, potencjalną konieczność uformowania wnęki pod syfon. Jeśli nie jest to realne, należy użyć brodzik kompaktowy, natomiast, gdy planujemy zostawić dostęp do dołu brodzika, należy dobrać brodzik ze zdejmowaną obudową. Jeśli nie mamy w łazience wanny, należałoby przeanalizować brodzik głęboki, zwykle dostępny z siedziskiem – będzie to praktyczne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przenosi się bezpośrednio na wymiary danego brodzika, natomiast wzór oraz stylizacja zależy tylko od twojego gustu oraz pozostałego wyposażenia łazienki.