Funkcjonalna łazienka – sprawdź rekomendacje fachowców!

Projektowanie domku powinno się zacząć od zastanowienia się nad tym, jak rozplanować łazienkę. Można to zrealizować samemu, a można skorzystać z usług fachowce. Układów łazienek w Internecie nie brakuje, zdecydowanie można się nimi zainspirować, tworząc własną fantazję idealnego pomieszczenia.
Dzisiejsze toalety wykorzystują również wyposażenia do zbudowania oryginalnego zestawienia. Nie korzysta się, zatem z towarów prosto z pudełek, a wkłada się je do opakowań (na przykład dozownik do mydła czy mydelniczka). Wszystko dlatego, by wszystko ze sobą korespondowało. Wieszak na ręczniki powinien pozwalać na rozłożenie ręcznika, tak aby sechł on pełną powierzchnią. Dlatego lepiej zapomnieć haczykach – przydadzą się one jedynie do zawieszenia szlafroka albo piżamy. Najskuteczniejszym wyjściem jest ogrzewany stojak na ręczniki – dzięki niemu będą one zawsze suche oraz czyste. Jeśli chcemy, by toaleta była niezmiernie użyteczna, możemy także wybrać pozostałe wyposażenie. Przynależą do nich wagi łazienkowe, maty łazienkowe czy koszyki na śmieci. Wagi łazienkowe nie muszą być zbyt wielkim kosztem. W ofertach wyprzedaży odnajdziemy sporo luksusowych modeli, dostępnych za dobre pieniądze. Poszczególne wagi łazienkowe posiadają opcję pomiaru tkanki tłuszczowej, licząc optymalną masę ciała, bądź prezentując zawartość wody w organizmie. Każdy użytkownik jest w stanie wyselekcjonować wyposażenie optymalne do własnych preferencji. Zwolennicy nastrojowego wyglądu rustykalnego winni dobrać akcesoria z białej ceramiki – można zdecydować się na kubki oraz dzbanki ozdabiane subtelnymi ludowymi wzorami. W łazience powinny się znaleźć się jeszcze wiklinowe pojemniki, w jakich znajdzie się miejsce na ręczniki, kosmetyki a także pozostałe funkcjonalne drobiazgi. Kosz przyczepiony do ściany sprawdzi się dodatkowo, jako półka, gdzie można trzymać na przykład papier toaletowy.

Zawsze jest ważne pierwsze wrażenie – należałoby o tym pamiętać także przy tworzeniu małej łazienki. Wzrok każdego otwierającego jej drzwi powinien spocząć na tym, co w niej najładniejsze – najlepiej na ogromnym lustrze i zlewie. Powinno się unikać stawiania naprzeciw drzwi największych współczynników wyposażenia, a już całkiem zakazany jest ustęp, bidet i pralka.
Ważne jest również poprawienie płytek oraz ich kolorystyka. Jeżeli kafelki mają wzór prostokątny, należałoby poukładać je poziomo – w taką techniką można wizualnie poszerzyć małą toaletę. Wertykalne rozstawienie płytek polecane jest natomiast w wnętrzach niskich – taki aranżacyjny styl dorzuci kilka centymetrów niewysokiej ubikacji. W przypadku luster reguła jest prosta – im większe tym lepsze. Powoli odchodzimy od tych niewielkich, kupowanych w marketach, jakie majestatycznie wieszamy nad umywalką. Należałoby wydać więcej i kupić sobie duże lusterko na całą ścianę a przynajmniej nad całą przestrzeń umywalkową. Umieszczamy je na płasko przyklejając do ściany albo zawieszamy je w postaci szafki z lustrzanymi przodami. W szczególnie wąskich powierzchniowo łazienkach konieczne jest wykorzystanie stelaży podtynkowych, jakie posłużą do powieszenia na nich sanitariatów. Zamontowane w takim systemie toalety, spłuczki, czy bidety potrzebują w łazience niewątpliwie mniej powierzchni, a zarazem doskonale się prezentują. Dodatkowo, jak miejsca w łazience jest naprawdę niewiele – standardową wannę lepiej jest wymienić na nowoczesną kabiną prysznicową. Miłośnicy długiego wylegiwanie się w wannie – winni natomiast wziąć pod uwagę troszkę inny jej wymiar. Dzisiejsze wanny rzadziej mają już wygląd tradycyjnego prostokąta, jednak i takie można w dalszym ciągu nabyć.