Miski WC – sprawdź wady i zalety!

Miski Wc stopniowo wypierają tradycyjne kompakty WC. Mimo, iż klasyczny kompakt jest tańszy od nowoczesnych misek to coraz więcej osób woli dołożyć kilka złotych, aby radować się eleganckim wyglądem.
Innowacyjne miski WC charakteryzują się dużą stabilnością, trwałością oraz łatwym montażem. Dobrze pasują do łazienek standardowych, jak i tych zaaranżowanych w trendzie nowoczesnym. Z racji na różnorodne kształty a także odmienny wygląd każdy może wyszukać rozwiązanie przystosowane do jego potrzeb oraz preferencji. System pozwala na oszczędność wody nawet 30% a także łatwe sprzątanie bez zastosowania silnych preparatów chemicznych, dzięki czemu dbamy o środowisko oraz zmieniamy nasz styl życia na proekologiczny. To nowe bezrantowe rozwiązanie spełnia kryteria użytkowników zwłaszcza dbających o higienę łazienki. Na rynku możemy spotkać różne typy misek a także klawiszy spłukujących. Samą obudowę stelaża możemy dowolnie wykończyć harmonijnie z aranżacją wnętrza toalety. Wnętrze misy WC bardziej przypomina prostą do utrzymania w higienie umywalkę czy bidet, niż znane nam dotychczas miski WC. Jest to rozwiązanie zwłaszcza zalecane do mieszkań modernistycznych. Sprawdzi się także w pomieszczeniach o małym metrażu, bowiem optycznie zwiększa powierzchnię. Z uwagi na brak relacji z podłożem czyszczenie toalety jest dokładniejsze, przyjemniejsze oraz przebiega sprawniej. Opisując deski nie mogliśmy zapomnieć deskach samoopadających. To rozwiązanie staje się obecnie standardem a także stosowane jest w większości przypadków. Wolnoopadająca deska sprawia, iż nie należy martwić się nieprzyjemny huk związany z uderzeniem klapy o muszlę. Starczy lekko pchnąć, żeby deska zamknęła się sama, cicho a także bezpiecznie!

Poszukując najlepszego kompaktu WC dobrze zwrócić uwagę na ilość zużywanej wody. W tym wypadku wiele zależy od samej pojemności zasobnika. Pamiętaj idealna łazienka to również łazienka tania, która wygeneruje dodatkową oszczędność dla twojego domku.
Współczesna miska WC wisząca stanowi wyposażenie nowoczesnej i w pełni ergonomicznej toalety. Jej mocna bryła ma minimalistyczną linię, odpowiadającą aranżacji kompatybilnej ze współczesnymi nurtami. Miska WC dedykowana jest do przymocowania na ścianie, przez co posiadasz łatwy dostęp do podłogi – to ułatwia zachowanie jej w higienicznej czystości. Brak otworów montażowych, a co za tym idzie zakamarków sprawia, że zachowanie higieny jest jeszcze łatwiejsze. Świetny projekt w połączeniu z najwyższym stopniem czystości to jedynie niektóre korzyści płynące z bezrantowej miski wc. Miski WC są montowane na ścianie. Spłuczka jest zamaskowana w instalacji podtynkowej, a widoczny jest tylko guzik spłukujący. Ogromną korzyścią podwieszanych misek WC jest to, że niezwykle łatwo jest wyczyścić ziemię pod toaletą. Dodatkowo można ją zamontować na większej wysokości, dzięki czemu są wygodnym rozwiązaniem dla osób wysokich Miska wc bez kołnierza to przede wszystkim ogromny krok w kierunku dbałości o higienę. Wszyscy wiemy, iż toaleta, a szczególnie klozet to skupisko bakterii. Kołnierz w wc utrudnia dokładne mycie a także oczyszczenie tej części miski, jaka jest niewidzialna dla oka, a w której zbiera się najwięcej zanieczyszczeń. Odpowiedni płyn czyszczący a także szczotka niewątpliwie ułatwią umycie powierzchni, do jakich można łatwo dotrzeć. Niestety pod kołnierzem znajdują się takie miejsca, jakich nie zdezynfekuje nawet szczotka – ze względu na trudny dostęp. Kołnierz w misce wc ma za zadanie zapobiegać wylewaniu się wody podczas spłukiwania, a także usprawniać jej rozprowadzanie. Woda wpływa pod kołnierz oraz w zależności od ilości jej użycia, spłukuje tylko część miski. Ten asynchroniczny przepływ sprawia, iż brud nagromadzony pod kołnierzem jest niemożliwy do wyeliminowania. Jednak miska bezkołnierzowa, nazywana też bezrantową ma specjalne, wyprofilowane kanały (wycięcia), jakie gwarantują łatwy przepływ wody po całym obwodzie wc. Woda płynie przez kanał oraz jednakowo spłukuje wc nie pozostawiając w nim żadnych bakterii.