Co musisz wiedzieć kupując baterie kuchenną?

Baterie zlewozmywakowe to jeden z najważniejszych elementów aranżacji kuchni. Myślę, iż jej dobór stanowi przysłowiową wisienkę na torcie, dlatego zobacz, co musisz wiedzieć!
Dobierając baterie kuchenną warto zastanowić się nad jakością jaka nas interesuje. Stalowa powłoka baterii chroni ją przed nieestetycznymi odciskami paluchów. Kolejnym pozytywem jest prostota czyszczenia. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy zdani na kojarzące się z poprzednią epoką białe zawory z niebieskim i czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wyszli vis-a-vis wymaganiom klientów, proponują baterie, których projekt idealnie pasuje nawet do modernistycznego wystroju kuchni. W rozwiązaniu obejmującym ruchomą wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, który można wyciągnąć do miejsca, gdzie niezbędny jest strumień wody. Nadaje się doskonale do mycia sałaty a także napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama nazwa wskazuje umieszcza się na ścianie nad zlewem. Baterie zlewozmywakowe ścienne są przykręcone do rur z ciepłą a także zimną wodą. Jeszcze kilka lat temu powyższe rozwiązanie było częściej wykorzystywane, ale dzisiaj jest wypychane przez baterie stojące.

Bateria kuchenna winna być przede wszystkim efektywna i zaadaptowana do własnych potrzeb. Zwróćmy szczególną uwagę na wariant zlewu, bo to właśnie z nim bateria powinna tworzyć spójną całość.
Modele z wyciąganą wylewką uproszczą napełnianie dużych naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce użytkowanie baterii jest proste a także praktyczne. Innym dobrym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to drobna siateczka, jaka napowietrza wodę. W efekcie wykorzystujemy jej mniej. Przystosowana do własnych potrzeb wylewka to podstawa funkcjonalności. Warto mieć na uwadze, że im większa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku sporych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka oraz średni jednokomorowy zlewozmywak to połączenie, jakie należy bardzo dobrze przeanalizować. Należy tak dopasować dane rozwiązanie, żeby zyskać najbardziej praktyczny system, a jednocześnie – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy zatem uwagę, by kran był dostosowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych oraz dwukomorowych należałoby dopilnować, żeby miał także duży kąt obrotu. Dobrze też, żeby był łatwy w obsłudze i łatwo się odkręcał, jest to kluczowe w sytuacji, kiedy mamy brudne ręce oraz próbujemy odblokować kran łokciem. Niewątpliwie, równie istotny co ergonomia jest design, wylewka mimo relatywnie małych rozmiarów przykuwa wzrok również może stanowić subtelny akcent podkreślający nastrój kuchni. Baterie kuchenne bezdotykowe zawierają mechanizm, jaki wykrywa zbliżone ręce i po ustalonym okresie wypływ wody jest automatycznie zamykany, a ponowne włączenie baterii odbywa się po ponownym zbliżeniu rąk. W przypadku montażu bardziej kłopotliwych baterii termostatycznych czy współpracujących z bojlerem, lub z specjalnymi zespołami wkładów oczyszczających należy zdać się na autoryzowanego fachowca. Dla rodzin dbających o oszczędność, jaka przekłada się również na troskę o środowisko jak też finanse świetnym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki sprawia, iż po otwarciu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w przypadku baterii tradycyjnych. Biorąc pod uwagę systematyczność korzystania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.