Parawany nawannowe – postaw na innowację!

Parawan nawannowy umożliwi na przykład umilić dziecku zabawę w wannie – będzie mogło pluskać do woli. Dzięki temu rozwiązaniu możemy połączyć przyjemne z pożytyczenym!
Parawan nawannowy można instalować na wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią lub na innych tradycyjnych wannach prostokątnych z równą górną krawędzią dostępnych na rynku. Parawan z tworzywa sztucznego będzie najlżejszy, co idealnie sprawdzi się w wersji harmonijkowej a także uchylnej. Parawany nawannowe wytwarzane są ze szkła wzmacnianego bądź z szyb polistyrenowych (to bezpieczne surowce). Decydując się na parawan należy także wybrać do niego właściwą wannę – musi posiadać gładką powierzchnię górną żeby można było swobodnie składać parawan a także prawidłowe wypłaszczenie dna aby umożliwić bezpieczne wzięcie prysznica. Nie jest to hipotetycznie obowiązkowe, ale by mieć pewność, iż gotowy parawan będzie perfekcyjnie dopracowany, warto kwestię wybrania rozmiaru powierzyć fachowcom, tym bardziej iż montaż zabudowy wymaga pozostawiania określonej powierzchni w celu zapewnienia funkcjonalności. Pewnym kłopotem jest to, że na powierzchni szklanej zostają zacieki z wody – należałoby zatem nabyć parawan na wannę impregnowany specjalną warstwą, która uniemożliwi osadom gromadzenie się a także jednocześnie uprości czyszczenie. Parawan nawannowy to eleganckie a także nowatorskie rozwiązanie dla osób ceniących higienę łazienki a także ładny wygląd. Możemy wybrać parawan nawannowy prawy bądź lewy w zależności od strony, z której będzie montowany. Parawan składa się z jednego stałego i pojedynczego ruchomego elementu, jaki można rozchylić do wewnątrz nad wannę czy na zewnątrz do ściany. Jeśli już pojawi się osad – optymalnie jest czyścić parawan nawannowy odpowiednimi środkami czystości, jakie nie uszkodzą powierzchni. Pytajmy sprzedających o plastyczną listwę, dzięki której ramię będzie przystawało do wanny, kiedy parawan jest rozłożony. Te drugie są praktyczniejsze (łatwiej umyć parawan), a przy tym wyglądają znacznie ładniej i delikatniej.

Ile razy wzięcie kąpieli w wannie kończyło się zalaniem całej łazienki? Parawan harmonijkowy można montować na każdym typie wanny (montaż jest w zasadzie bezinwazyjny, nie wymaga zakładania szyn), po złożeniu zajmuje niewiele miejsca oraz zapewnia możliwość zamontowania nad wanną suszarki na pranie.
Relatywnie najmniej popularnym rodzajem pośród tego gatunku asortymentu jest parawan nawannowy wahadłowy. Bez względu na surowiec, z którego parawan jest stworzony, wycierajmy jego powierzchnię do sucha po każdym zastosowaniu prysznica czy po kąpieli. Warto natomiast zdecydować się na parawan na wannę od znanego i cenionego producenta co zapewni nam, iż produkt będzie służył przez długi okres. Na przykład do wanny kątowej parawan musimy przygotować na wymiar u producenta albo szklarza. Dużo tańsze, jeśli chodzi parawan prysznicowy, są parawany nawannowe z tworzyw syntetycznych. Parawan nawannowy jest świetnym sposobem na to, aby łazienka wyposażona była również w wannę, jak również prysznic. Bez względu na surowiec, bezpieczniej dla nas jest wybrać parawan półmatowy bądź z nadrukiem – będzie lepiej widoczny oraz przez to nie będziemy w niego się uderzać. Szyny parawanów nawannowych przeważnie osadza się na wannie oraz ścianach, niektóre spośród nich są instalowane na wannie, na suficie oraz po brzegach – dzięki temu powierzchnię kąpielowa jest w całości zamknięta. Jeżeli lubimy nowoczesność, szukajmy ciekawych projektów parawanów bezramowych, jeśli natomiast planujemy mieć luksusowe wnętrze łazienki, dobre dla niego będą parawany nawannowe chromowanych elementach. Istotne jest także, czy parawan nawannowy ma warstwę zapobiegającą zanieczyszczeniom oraz zaciekom oraz czy wolno wypiąć drzwi do sprzątania. Parawany nawannowe harmonijkowe również składają się z pojedynczego albo paru elementów i tak jak rozsuwane pasują do każdego modelu wanny. W zależności od wybranego typu, przesuwne parawany nawannowe mogą mieć od jednego do nawet sześciu bądź siedmiu ramion. Rozłożony parawan winien zostać skonfigurowany tak, aby profile dolne znajdywały się nad rantem wanny, co zapewni prawidłowe funkcjonowanie uszczelki. Parawan nawannowy to wspaniały kompromis, który ucieszy wszystkich domowników oraz pozwoli usatysfakcjonować każdy łazienkowy kaprys.