Szafki podumywalkowe – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Alternatywą, po którą sięgają zwłaszcza projektanci niekonwencjonalnych, designerskich ubikacji, są czarne szafki pod umywalkę, częstokroć wykończone na wysoki połysk. Dowiedz się więcej o odpowiednim doborze szafki!
Konfiguracja szafki uzależniona jest od umywalki. Generalnie można wskazać dwa rodzaje: z umywalką nablatową albo umywalką nasadzaną na szafkę. Poza względami praktycznymi równie istotny jest wygląd szafki. Winna być ona dostosowana formą i kolorem do reszty urządzenia łazienki. Warto także postawić na sprawdzone kontrasty – jeśli ściany są barwne, to można się zdecydować na białe lub czarne meble. Wbrew pozorom jeden kolor w ubikacji może być trochę nudzący. Do białej umywalki pasuje szafka w tym samym kolorze lub czarna czy w naturalnym kolorze drewna. Takie zestawienie jest także wykorzystywane przez wielu producentów. Ale jeżeli ktoś lubi eksperymenty, nic nie stoi na przeszkodzie, by skusić się na mniej oczywiste połączenia. Na rynku są dostępne warianty klasyczne, rustykalne i bardziej innowacyjne. Ważną decyzją jest określenie czy nasze nowe meble łazienkowe będą stać swobodnie na podłodze czy może mają być powieszone na ścianie. Dla fanów nietypowych rozwiązań: w roli szafki pod umywalkę – stylowa czarna konsola z estetycznie toczonymi nóżkami.

Szafka podumywalkowa to wspaniałe miejsce na przechowywanie kosmetyków, akcesoriów czy przyborów do makijażu. Oprócz wygląda bardzo ważna jest także jej praktyczność, o czym dziś napiszemy trochę więcej.
Szafki podumywalkowe oferują wielką liczbę potrzebnych szuflad i schowków, tak, żeby każda rzecz posiadała własne miejsce. Dodatkowo posiadają piękne, eleganckie wzornictwo oraz oryginalne odcienie – w ofercie producentów wybór jest tak szeroki, iż każdy znajdzie szafkę odpowiednią do własnej aranżacji łaźnie. Korzyścią tego elementu umeblowania jest fakt, iż często pojedyncza szafka podumywalkowa jest tak pojemna, iż nie potrzebujemy kupować pełnego kompletu mebli. To rozwiązanie znakomite, szczególnie do łazienek o małych powierzchniach czy np. toalety dla gości. Przy doborze mebli do toalety należałoby wybierać egzemplarze kolorowe – szafki w barwie pomarańczy cz błękitu, co dzień będą nastrajać pozytywnie. Zazwyczaj to właśnie szafka pod umywalkę z blatem jest miejscem, na którym ustawia się mydelniczkę czy aplikator do mydła – nie robi się tego obok, więc wybierając szafkę warto zwrócić uwagę na to, ile miejsca zajmą dodatki dodatkowe. Gdy nasza toaleta jest mała, warto zdecydować się na szafkę pod umywalkę. Powinna być ona również estetyczna a także charakterem pasować do wyglądu naszej łazienki, lecz również praktyczna, a dokładniej rzecz mówiąc – pojemna. Dopasowując tego rodzaju szafki, warto zwrócić uwagę na surowiec, z jakiego są stworzone – powinien być on bowiem odporny na wilgoć. Warto także zwrócić uwagę czy powierzchnia naszych mebli łazienkowych została wykończona w sposób solidny. Kluczowe będą także wymiary naszej szafki. Bez wątpienia aktualnie króluje połysk, który imponuje swym stylem. Biel frontów kontrastuje z drewnopodobnym dekorem korpusu. W przypadku szafek na umywalki podblatowe zazwyczaj nie montuje się w nich szuflad, ponieważ znajdowałyby się bardzo nisko, natomiast są od tego wyjątki. Dość często jednak szafki pod umywalki z niskimi syfonami mają szuflady w wyższej części. To praktyczne rozwiązanie, bo z szuflady łatwiej jest korzystać, niż z niskiej, ale stosunkowo głębokiej półki. Podczas wybierania szafki łazienkowej pod umywalkę warto także zadbać o to, by posiadała ona prawidłową wnękę na stopy – nieustanne uderzanie palcami stopy o blat szafki niewątpliwie nie dostarcza miłych doświadczeń oraz po pewnym czasie może już być nieco drażniące. Szafka do łazienki ze zintegrowaną wnęką na stopy sprawi, iż wnętrze zyska na praktyczności, a prowadzenie codziennych prac higienicznych stanie się wyjątkowo komfortowe. Przeważnie wybierany jest model z umywalką umieszczaną na szafkę. Producenci mebli a także armatury często oferują gotowe pakiety. Dzięki temu rozwiązuje się problem, czy szafka pasuje do umywalki. Kupując szafkę osobno, należy ją odpowiednio dobrać do umywalki. Dużo większe pole manewru zapewnia umywalka nablatowa. Jeżeli jest niewielka, szafka może być dłuższa a także szersza. Wówczas obok umywalki można postawić podręczne kremy albo szczoteczki do zębów. To również sposób na ciekawszą, bardziej dynamiczną aranżację.