Wybieramy wannę do niewielkiej łazienki!

Wanna narożna z hydromasażem umożliwi Ci poczuć się jak w luksusowym ośrodku wypoczynkowym! Wanny mogą mieć antypoślizgowe dno, karbowane czy ryflowane, które minimalizuje zagrożenie poślizgnięcia się oraz upadku.
Część producentów sprzedaje wanny wraz z elementami potrzebnymi do ich montażu, czyli stopami i wspornikiem. Można je zastąpić nośnikami styropianowymi, natomiast są one sprzedawane indywidualnie do danego rodzaju wanny. Niezwykle ważne jest, żeby montaż wanny był rzetelny i zgodny z zaleceniami producenta. Zbyt wiele tu szczegółów, jakie potrafią w przyszłości pogorszyć komfort użytkowania z urządzenia, aby można było sobie pozwolić na majsterkowanie. Lepiej prace przy instalacji wanny z hydromasażem zostawić ekspertom. Jak wanna jest już stabilnie zamontowana, czas na montaż obudowy. Aktualnie producenci wanien oferują gotowe ścianki. Ich zaletą jest łatwy oraz szybki montaż, jaki można zrealizować samodzielnie. Co istotne, pokrywa jest równie łatwa do zdjęcia, na wypadek gdybyśmy potrzebowali komfortowego dostępu do syfonu lub podłączeń baterii. Obudowy są oferowane w różnych formatach oraz rozmiarach, przeznaczonych do konkretnych rodzajów wanien danego producenta. Nie musimy się więc martwić jej dopasowaniem. Pokrewne do wanien asymetrycznych będą wanny symetryczne kątowe wyróżniające się równą długością boków. Tutaj również front wanny może być o prostych liniach bądź w formie łuku (ćwierć koła). Wanny z hydromasażem są często używane w wielu ośrodkach leczniczych. Kiedy wanna staje się elementem urządzenia łazienki możemy sami zadbać o zdrowie swego kręgosłupa, dzięki czemu zapobiegniemy długich kolejek do sanatoriów. Z myślą o komforcie klientów producenci starają się wyciszyć pracę wanien z hydromasażem. Głośność urządzenia podawana jest w decybelach. Poziom natężenia dźwięku wanien z hydromasażem wynosi średnio 50 dB. Aby masaż był efektywny, odległość ciała od dyszy winna wynosić około 10 cm. Powierzchnia wanny ma również wpływ na to, ile osób będzie mogło z niej korzystać równocześnie, a zgodnie z ofertą producentów, może to być nawet do 5 osób.

Odpowiednio dobrane urządzenia sanitarne a także oświetlenie łazienki umożliwiają piękny efekt na wiele lat. Zatem wybierając wannę do własnej łazienki czy też inne urządzenia nie wolno kierować się jedynie ceną, ale również praktycznością oraz jakością.
Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na tak duży koszt. W takiej sytuacji należałoby zastanowić się, czy najważniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło a także cicha praca (najlepszym wyborem będzie wtedy brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim solidność oraz swoboda pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W wypadku brodzików wykonanych z akrylu wiele osób ma obawę o ich wytrzymałość. Nawet, jeśli podczas normalnego używania na brodziku pojawią się rysy bądź odpryski, możemy je w dość krótkim czasie zamaskować. Wystarczy użyć płynny akryl albo dedykowane produkty do pielęgnacji. Brodziki półokrągłe stosowane są w mniejszych łazienkach. W dużych możemy pozwolić sobie na większą kabinę, z brodzikiem kwadratowym albo prostokątnym. Ostatnio powszechne stały się brodziki o małej wysokości, tzw. niskie, wystające zaledwie parę cm ponad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają toalecie nowomodnego stylu i są odpowiednie do wysokich kabin. W niskich brodzikach używane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa błyskawicznie a także nie wylewa się z brodzika na posadzkę. Płytkie brodziki to wspaniała propozycja dla osób lubiących innowacyjny design. Należałoby natomiast pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne rozmiary montażowe rozważanego syfonu i co się z tym wiąże, prawdopodobną konieczność wykucia wnęki pod syfon. Jeśli nie jest to możliwe, należy użyć brodzik kompaktowy, natomiast, gdy chcemy zachować dostęp do spodu brodzika, należy wybrać brodzik ze otwieraną obudową. Jeśli nie mamy w łazience wanny, warto przeanalizować brodzik głęboki, zazwyczaj dostępny z siedziskiem – będzie to właściwe rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przenosi się bezpośrednio na kształty danego brodzika, natomiast wzór a także stylizacja zależy wyłącznie od twojego gustu i dodatkowego wyposażenia toalety.