Na co zwrócić uwagę podczas kupna wanny wolnostojącej?

Wybór modeli wanien wolnostojących potrafi przyprawić o zawrót głowy. Wybierając ją, zwróćmy uwagę przede wszystkim na charakter oraz wygląd pomieszczenia. Zastanówmy się także, w jakiej części łazienki chcemy zlokalizować naszą wanną.
W ofercie marketów odnajdziemy bogate spektrum różnych wanien wolnostojących. Można je rozdzielić ze względu na materiał wykonania oraz design. W aktualnych ofertach znaleźć można duży asortyment nowoczesnych i zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi trendami wanien. Wszystkie rodzaje wanien odznaczają się niezwykle estetycznym designem nawiązującym do tradycyjnego wzornictwa albo inspirowanym oryginalnymi, dobrymi pomysłami, które można znaleźć w katalogach topowych producentów. Nadal dużym zainteresowaniem napawają się wanny prostokątne o różnych wymiarach, nadające się także do łazienek zaprojektowanych w stylu klasycznym, jak i do niekonwencjonalnych pomieszczeń spełniających funkcję komfortowego pokoju kąpielowego. Dobry relaks można znaleźć we wnętrzu wanien okrągłych albo owalnych, jakie dzięki owalnym kształtom umożliwiają ogromną wygodę podczas kąpieli. Warto zwrócić uwagę na wanny wolnostojące, które doskonale prezentują się w dużych łazienkach ustawione w centralnym miejscu. Przede wszystkim liczy się wielkość a także ustawność łazienki. Metraż (niewątpliwie im większy tym lepiej) jest podstawowym kryterium, którym należy kierować się podczas zakupu wanny wolnostojącej. Pod niego dobieramy odpowiedni rozmiar a także kształt wanny. W średnim wnętrzu sprawdzi się rodzaj prostokątny, położony pod ścianą. Choć trzeba przyznać, iż takie rozwiązanie nieco osłabia efekt, który niesie za sobą wanna wolnostojąca.

Wanny wolnostojące znakomicie dopasowują się z wnętrzami w stylu nordyckim, romantycznym a także rustykalnym. Prezentują się szczególnie interesująco w łaźniach o większym metrażu, podkreślając ich luksusowy minimalizm.
Warianty z wyciąganą wylewką ułatwią napełnianie dużych naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce używanie baterii jest proste oraz praktyczne. Innym ciekawym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to mała siateczka, jaka napowietrza wodę. W efekcie wykorzystujemy jej mniej. Przystosowana do własnych potrzeb wylewka to podstawa funkcjonalności. Warto mieć na uwadze, że im większa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku sporych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka oraz mały jednokomorowy zlewozmywak to połączenie, które należy niezwykle dobrze przemyśleć. Należy tak dopasować dane rozwiązanie, aby zyskać najbardziej komfortowy system, a jednocześnie – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy zatem uwagę, żeby kran był przystosowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych a także dwukomorowych warto zadbać, żeby miał także szeroki kąt obrotu. Dobrze też, aby był prosty w obsłudze oraz łatwo się odkręcał, jest to kluczowe w sytuacji, kiedy mamy brudne ręce a także próbujemy odkręcić dźwignię łokciem. Naturalnie, równie ważny co funkcjonalność jest design, wylewka mimo relatywnie małych rozmiarów przyciąga wzrok oraz może tworzyć subtelny akcent podkreślający nastrój kuchni. Baterie zlewozmywakowe bezdotykowe mają mechanizm, jaki wykrywa zbliżone ręce a także po pewnym czasie wypływ wody jest automatycznie zatrzymywany, a ponowne otwarcie baterii odbywa się po ponownym zbliżeniu dłoni. W przypadku montażu bardziej skomplikowanych baterii termostatycznych czy współpracujących z bojlerem, lub z specjalnymi zespołami wkładów filtrujących należy zdać się na autoryzowanego specjalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, jaka przekłada się także na troskę o środowisko jak też finanse idealnym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki powoduje, że po otwarciu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w przypadku baterii standardowych. Biorąc pod uwagę częstość użytkowania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.